Atvērtajā HPC nedēļā RTU pielaiko superdatoru savu ideju realizēšanai

Paveikt liela apjoma skaitļošanasdarbus ātrāk, precīzāk un efektīvāk, apmācīt mākslīgo intelektu, veidot 3 D modeļus vai digitālos dvīņus, superdatorā izmantot epidemioloģiskās prognozēšanas metodi – tikai daži no ieguvumiem, kurus uzņēmēji, zinātnieki, studenti un doktoranti min kā galvenos pēc darba uz superdatora jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) klastera.  

Šis ir jau piektais gads, kad kā tradīcija jūnijā – no 9. līdz 15. jūnijam – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiek Atvērtā HPC nedēļa.  

Atvērtās HPC nedēļas laikā būs iespēja iepazīt superdatoru plašās iespējas, kā arī papildināt savas zināšanas, apmeklējot mācību kursus par to, kā sākt lietot superdatoru, kā pieslēgties Atvērtajai HPC platformai (https://nohap.hpc-net.lv/login/), ikviens interesents (arī bez priekšzināšanām IT jomā) varēs uzsākt mācības tālmācības mācību kursā “HPC pamati” (https://hpc-pamati.learning.lv/). Atvērtās HPC nedēļas laikā varēs uzzināt arī par Eiropas projektu grantiem, nākamo Fortissimo Plus (FFPlus) uzsaukumu, kas uzņēmējiem visā Eiropā nodrošina 100 % līdzfinansējumu jaunu produktu izstrādei, izmantojot HPC resursus.  

Sadarbībā ar Polijas HPC kompetences centru šogad pirmo reizi notiks pieredzes apmaiņas pasākums ar medicīnas jomā strādājošajiem. HPC eksperti no Polijas dalīsies savā pieredzē, izmantojot epidemioloģiskās prognozēšanas modeli un pārrunās Polijas un Latvijas iespējamu sadarbību medicīnas jomā.  

Uz Atvērtās HPC nedēļas pasākumiem aicināti studenti no visām Latvijas universitātēm un augstskolām, uzņēmēji, valsts un pašvaldību sektorā strādājošie, arī skolēni un skolotāji, ikviens, kurš interesējas par digitālajām tehnoloģijām, mākslīgo intelektu, lielo datu apstrādi un liela apjoma skaitļošanu.  

 

Atvērtās HPC nedēļas programma

PIEDALIES KONKURSĀ SOCIĀLAJOS TĪKLOS

9. jūnijāsāc apgūt bezmaksas kursu “HPC pamati” un piedalies konkursā – pirmais, desmitais un simtais, kurš pēc 4 nedēļu tiešsaistes mācībām nokārtos visu nedēļu noslēguma testus, saņems pārsteiguma balvu no Latvijas HPC kompetences centra. Konkurss notiks https://www.linkedin.com/company/eurocclatvia/

INFORMATĪVS SEMINĀRS PAR SUPERDATORIEM

10. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 – informatīvs seminārs par superdatoriem ar iespēju apskatīt superdatorus IZM Datu centrā.
Plašāk par pasākumu>>

Reģistrēšanās:  https://bit.ly/Info1006

UZŅĒMĒJIEM: SUPERDATORI UN MĀKSLĪGAIS INTELEKTS

11. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 16:00 – informatīvs pasākums “Superdators un mākslīgais intelekts: kā izmantot skaitļošanas jaudu uzņēmējdarbībā” (hybrid).
Plašāk par pasākumu>>

Reģistrēšanās: https://bit.ly/AIunHPC1106

PIEREDZES APMAIŅA: MEDICĪNA UN HPC 

12. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 17:00 – Kā superdators palīdz medicīnas sektoram? Polijas pieredze.
Plašāk par pasākumu>>

Reģistrēšanās https://bit.ly/medicina1206

HPC MĀCĪBU DIENA

 13. jūnijs no plkst. 11:00 līdz 14:00 – HPC mācību sesija “Praktiskais darbs ar HPC: pieslēgšanās, gaisa plūsmas aprēķina palaišana, vienkāršotā rezultātu apstrāde” (kopā ar HPC ekspertu Kirilu Surovovu (Latvijas Universitāte)). 

Reģistrēšanās https://bit.ly/HPCWorkshop1306

 

Pasākumu norises vieta – RTU Zinātnes un inovācijas centra zāle “The Moon” (Ķīpsalas ielā 6A, 2.stāvs). Dalība pasākumos – bezmaksas.  

 

Šis ir jau piektais gads, kad jūnijā Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tā tiek īstenota ar EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) atbalstu, sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu 

 

Papildu jautājumiem: 

https://eurocc-latvia.lv/, [email protected] 

 

EuroCC 2 projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Augstas Veiktspējas Skaitļošanas kopuzņēmuma saskaņā ar granta līgumu Nr. 101101903. Kopuzņēmums saņem atbalstu no Digitālās Eiropas programmas, kā arī no Vācijas, Bulgārijas, Austrijas, Horvātijas, Kipras, Čehijas Republikas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Francijas, Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Slovākijas, Norvēģijas, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Islandes, Melnkalnes un Serbijas.