5. decembrī: HPC pielietojumi dažādās pētniecības nozarēs Latvijas Universitātē

Vai datu tehnisko apstrādi, uzglabāšanu, atlasi, kopējo tendenču analīzi varētu uzticēt superdatorā apmācītai programmai (algoritmam)? Kā un kur sākotnējā problēmas diagnostikā ekspertu var aizvietot apmācīts robots? Kā jaunu materiālu un audu aizvietotāju izstrādi var paātrināt superdators? Kā papīra dokumentu apriti var aizvietot mākslīgais intelekts un superdators un kāpēc studijās izmanto augstas veiktspējas skaitļotājus?

Latvijas HPC kompetences centrs “SuperS” aicina piedalīties augstas veiktspējas datoru izmantošanai veltītajā specializētajā seminārā (High-Performance Computing (HPC)) 5. decembrī no plkst. 14:00 līdz 16:30 Latvijas Universitātes (LU) Doktorantūras skolā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, Doktorantūras skolas zālē 2. stāvā.

Vai zinājāt? Mākslīgā intelekta pakalpojumu tirgus tikai veselības aprūpē pieaugs no 20,9 miljardiem USD 2024. gadā līdz 148,4 miljardiem 2029. gadā! Pakalpojumu pārdošanas ikgadējais pieauguma temps (CAGR) šajos 5 gados pārsniegs 48%. Viens no priekšnoteikumiem, lai palielinātu savu konkurētspēju un izmantotu savās interesēs attīstības iespējas, ir izpratne par superdatoriem un to pielietošanas prasmes![1]

Seminārā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem medicīnas institūcijās un uzņēmējdarbības konkrētos projektos, sagaidāmajiem ieguvumiem un veidiem, kā palielināt digitālo tehnoloģiju lietošanas efektivitāti.

Uz semināru LU īpaši aicināti

  • LU doktorantūras studenti, darbu vadītāji, mācībspēks un zinātnieki ar sākotnēju pieredzi superdatoru jaudas izmantošanā, gan bez tās.
  • Potenciālo klausītāju loks aptvers LU attīstības plānotājus, politiķus un lēmumu pieņēmējus, inženierus, digitālo tehnoloģiju izmantotājus, sarežģītu sistēmu optimizētājus un prognozētājus, humanitāro, sociālo, vides un dzīvības zinātņu speciālistus, IT speciālistus, kā arī interesentus medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, ģeogrāfijas un ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomās.
  • Visi, kas saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas vides procesos, kā arī interesenti, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgstpējīgas attīstības vajadzībām.

Seminārā arī varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, atvērtajām un informatīvajām dienām un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.

Uz semināru aicināti HPC esošie un potenciālie lietotāji – LU doktorantūras un pēcdoktorantūras studiju studenti, darbu vadītāji, zinātnieki, mācībspēki un praktizējoši ārsti.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.

Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties https://bit.ly/HPCseminars_LU 

Vietu skaits ierobežots. Dalība- bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Kalpaka bulvārī 4, Rīgā, Doktorantūras skolas zālē 2. stāvā.

Darbsemināra darba programma

(lūdzam iepriekš reģistrēties)

13:30 Dalībnieku reģistrācija un kafijas pauze

14:00 Atklāšana – LU vadības pārstāvis.

EuroCC 2 projekta vadītājs, RTU vadošais pētnieks Ilmārs Slaidiņš.

14:10 Ievadprezentācija. Digitālās pārmaiņas veselības aprūpē. Valdis Avotiņš, RTU eksperts.

14:25 No galda datora līdz lieldatoram medicīnā. Kas mūs kavē un pirmie soļi HPC izmantošanā. Jānis Bicāns, RTU eksperts.

14:50 Kad neiztikt bez superdatora? Jānis Virbulis, LU Vad.pētnieks

15:10 Augstas veiktspējas datora izmantošanas piemēri. Kirils Surovovs, LU eksperts.

15:30 Augstas veiktspējas datora izmantošanas piemēri. tbc

16:00 Īsa domu apmaiņa par superdatora izmantošanas turpmākajām perspektīvām LU Doktorantūras studiju ietvaros LU. J.Bicāns, Zanda Rubene, … tbc u.c.

16:30 kafija un neformālas sarunas

Reģionālo semināru Rīgā piecu reģionālo pasākumu ciklā organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar LU, RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Papildu jautājumiem:
[email protected]

[1] https://www.marketsandmarkets.com/Market-Reports/artificial-intelligence-healthcare-market-54679303.html. Citi tirgus pētījumi uzrāda analogu vai pat straujāku izaugsmi.