Eiropas start-up platformā uzņēmēji var atrast papildu finansējumu

Eiropā ļoti plaši izmantotā platforma F6S ļāvusi vairāk nekā 4 miljoniem uzņēmēju un start-up uzzināt par dažādu projektu finansējumu un citām atbalsta iespējām, šādi izveidojot veiksmīgas sadarbības. F6S ir vēl viens kanāls, caur kuru uzņēmēji no visas Eiropas var saņemt konsultācijas un atbalstu, lai savā darbībā uzsāktu lietot superdatorus jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) ierīces. Tāpat šajā platformā ir apkopota informācija, uz kāda veida finansiālu atbalstu uzņēmēji var pretendēt.

F6S platformā sadarbības piedāvājuma izveidi par superdatoru lietošanas uzsākšanu uzņēmumiem no visas Eiropas iniciējis Austrijas HPC kompetences centrs.

Superdatoru izmantošana palīdz uzņēmumiem paātrināt skaitļošanas uzdevumu veikšanu, ieekonomēt laiku un naudu.

Neatkarīgi no tā, vai uzņēmums meklē iespēju apmācīt mākslīgo intelektu, strādā ar lieliem datiem vai meklē veidus, kā efektivizēt ražošanas procesus, Eiropā esošie 32 HPC kompetences centri sniegs atbalstu, lai, iespējams, sākumā šķietami sarežģīto HPC infrastruktūras izmantošanu padarītu par sava uzņēmuma neatņemamu sastāvdaļu.

Kāda veida atbalstu uzņēmēji var saņemt?

 

Tehnoloģijas iespējamības pārbaude. EuroCC 2 eksperti organizēs tikšanos, lai iepazītu uzņēmuma vajadzības un pārliecinātos, ka HPC tehnoloģiju izmantošana ir piemērota tehnoloģija jūsu uzņēmumam.

Sagatavošanās HPC klastera izmantošanai. Eksperti sniegs informāciju par pieejamajiem HPC infrastruktūras resursiem.

Konsultācijas. Sniegs konsultāciju par uzņēmumam vispiemērotāko HPC risinājumu, tostarp arī informāciju, kādu Eiropas fondu atbalstu var saņemt, uzņēmumā īstenojot projektus par mākslīgo intelektu/lielajiem datiem/HPC.

Ekspertu tīkls. Ja vēlēsieties uzsākt HPC infrastruktūras izmantošanu savā uzņēmumā, ir iespēja saņemt konkrēti Jūsu uzņēmuma jomas eksperta konsultāciju (bez maksas), lai saņemtu pirmos ieteikumus programmatūras kodos.

Atbalsts partneru meklēšanā. HPC kompetences centri darbojas 32 Eiropas valstīs, tādēļ uzņēmējiem ir iespēja uzsākt ciešāku sadarbību tieši tajā valstī, kurā uzņēmums darbojas vai vēlas attīstīt savu darbību.

  

Meklēt papildu finansu iespējas: https://www.f6s.com/ (EuroCC akselerators:  https://www.f6s.com/eurocc/apply)

Vēlies uzzināt ko vairāk?

Piesakies uz konsultāciju pie Latvijas HPC kompetenes centra ekspertiem: https://eurocc-latvia.lv/contacts/.

Materiālu sagatavoja: Kintija Bulava, EuroCC 2, Latvijas HPC kompetences centrs “SuperS” komunikācijas speciāliste.