Iepazīsti superskaitļošanu Atvērtās HPC nedēļas laikā no 5. līdz 9. jūlijam

Superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (angliski HighPerformance Computing (HPC)visā pasaulē tiek izmantota, lai krietni ātrāk veiktu lielāka apjoma aprēķinus un dažāda veida simulācijas nekā uz personālā datora. Tā, piemēram, simulācijas veikšana pirms ražošanas procesa uzsākšanas ļauj ietaupīt resursus, ar HPC simulāciju palīdzību iepriekš jau atrodot piemērotākos risinājumus izejmateriāliem vai tehnoloģiskajiem procesiem.  

Atvērtā HPC nedēļa tiek organizēta attālināti Zoom vidē un piedāvās plašu programmu, iepazīstinot industrijas pārstāvjus, zinātniekus un citus interesentus ar iespējām, ko sniedz HPC. 

Pasākuma programmā:

  • HPC diena, 7. jūlijs – ievads HPC, pieslēgšanās HPC un tā darbības pamatprincipi, hands-on sadaļa ar uzdevumu risināšanu gan ar komandrindu palīdzību, gan interaktīvā grafiskā vidē. Ievads par lieljaudas datu tīklu Latvijā (GDN) ar praktisku datu pārsūtīšanas procesa izmēģināšanu;
  • Atvērto programmatūru diena, 9. jūlijs – pārskats par atvērtā koda programmatūrām. Tehnoloģisko un vides procesu modelēšana. Vēja plūsmu simulācija. Mašīnmācīšanās uzdevumu veikšana ar Google Collab/Python;
  • Konsultācijas pie jomas ekspertiem, 5. – 9. jūlijs – individuālas konsultācijas pie dažādu jomu ekspertiem par HPC izmantošanas jautājumiem.

Visas Atvērtās HPC nedēļas laikā būs pieejamas šādas konsultācijas: HPC lietošanas tehniskie aspekti, HPC pakalpojumi un infrastruktūra, bioinformātika/genomika, laikapstākļu modelēšana un klimata datu analīze, mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās, modelēšana būvniecībā, pievienošanās lieljaudas datu tīklam, skaitļošanas ķīmija/ zāļu izstrāde, kaitliskā hidrodinamika, kā arī tehnoloģisko procesu modelēšana.

Lai pieteiktos konsultācijām ar jomas ekspertiem Latvijā, dalībai HPC dienā vai Atvērto programmatūru dienā, lūgums aizpildīt reģistrēšanās anketu

Zoom saite uz pasākumu tiks nosūtīta individuāli reģistrētajiem dalībniekiem. 

Pilna pasākuma programma pieejama šeit.

Pasākums tapis pateicoties HPC kompetences centram Latvijā EuroHPC projekta Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros (EuroCCietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu un MikroTik.