13. jūnijs: HPC iespējas zinātniekiem, doktorantiem, studentiem
Aicinām piedalīties darba seminārā par augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) izmantošanu akadēmiskajā sektorā un pētniecībā 13. jūnijā Rīgā, Ķīpsalā, RTU Zinātnes un inovāciju centrā (ZIC), Ķīpsalas ielā 6A, The Moon 2.stāvā (ieeja no Būvniecības fakultātes), plkst. 14:00-16:00.
Aizraujošs seminārs par digitālajiem pielietojumiem, pārsniedzot tehnoloģiju attīstības sasniegumu robežas, kurā varēs rast atbildes uz daudziem jautājumiem.
- Kā pētījumu vai inženiertehnisku eksperimentu ar superdatora palīdzību iespējams nomodelēt 4x ātrāk, nekā veikt praktiski?
- Kā paātrināt ciklu no idejas līdz pētījumam medicīnā, zāļu formu izstrādē, genoma atšifrēšanā, mežu un agrozinātnēs, jaunu materiālu izstrādē, unikālu un lielu būvkonstrukciju un komplicēta dizaina ēku projektēšanā, viedo risinājumu pielietošanā enerģētikas un vides inženierzinātņu jomās un daudz kur citur?
- Kā palīdzēt zinātniekiem sagatavot apjomīgus projektu pieteikumus un kā superdatoru izmantot kā profesionālu tehnisko sekretāri?
- Kā superdatoru pielieto sociālajās zinātnēs?
Seminārā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto kompetenci par superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem dažādu nozaru pētījumu projektos, iepazīties ar motivējošiem labās prakses piemēriem, kur doktorantūras un pēcdoktorantūras studenti kopā ar saviem vadītājiem ir guvuši lieliskas sekmes, izmantojot RTU superdatoru piedāvātās iespējas. Jāuzsver, ka daži sākotnēji pat nepārzināja superdatoru piedāvātās iespējas un priekšrocības un par tām pārliecinājās, pašiem aktīvi iepazīstot un kļūstot par superdatora lietotājiem.
Seminārs īpaši noderīgs būs
Uz semināru aicināti esošie un potenciālie superdatora jeb HPC klastera lietotāji – zinātnieki, mācībspēki, studenti, doktora darbu un pēcdoktorantūras darbu vadītāji, administratori un IT skolotāji un talantīgi vidusskolu skolēni.
- Seminārs būs noderīgs interesentiem no medicīnas, farmācijas, biotehnoloģiju, smalkās organiskās sintēzes, genomikas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes, 3D modeļu izstrādes, kultūrvēstures, ekonomiskās ģeogrāfijas jomām.
- Tāpat arī visiem, kuri saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, paātrināt zinātnisko eksperimentu veikšanu, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī interesentiem, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgtspējīgas attīstības vajadzībām.
- Seminārā arī varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, ES pieredzi, informatīvo piedāvājumu un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.
Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.
Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties: https://bit.ly/akademiskajam_sektoram.
Vietu skaits ierobežots. Dalība – bez maksas.
Pasākuma norises vieta – Rīgā, Ķīpsalā, RTU, Ķīpsalas ielā 6A, Moon zālē 2.stāvā (ieeja no Būvniecības fakultātes)
Darba programma
12:00-13:30 – iespēja apmeklēt Datu centru un ieraudzīt superdatoru, iepriekš reģistrējoties
13:30 Dalībnieku reģistrācija un kafijas pauze.
14:00 Atklāšana –EuroCC 2 projekta vadītājs, RTU vadošais pētnieks Ilmārs Slaidiņš
14:05 Ievadprezentācija. Digitālās pārmaiņas. Valdis Avotiņš, RTU eksperts.
14:15 No galda datora līdz lieldatoram. Kas mūs kavē un pirmie soļi HPC izmantošanā. HPC pielietojumu piemērs. RTU eksperts Jānis Bicāns.
14:40 S.Upneres ziņojums (tbc)
14:55 Doktoranta ziņojums 1 (tbc)
15:10 Doktoranta ziņojums 2 (tbc)
15:25 RTU HPC centra resursi, Eiropas HPC kompetences centra projekts un piedāvātās iespējas. Valdis Avotiņš, RTU eksperts.
15:35 Īsa domu apmaiņa par superdatora izmantošanas turpmākajām perspektīvām RTU, LU un RSU.
16:00 kafija un neformālas sarunas
Šis ir jau ceturtais gads, kad jūnijā Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tās mērķis ir plašāk informēt un skaidrot superdatoru iespējas, dalīties pieredzes stāstos un ieteikumos, kā spert pirmos soļus HPC vidē. Atvērtā HPC nedēļu 2024 organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.
Papildu jautājumiem:
[email protected]
PREZENTĀCIJAS
Digitālās gatavības izaicinājumi – vai esam gatavi mainīties? (Valdis Avotiņš, RTU eksperts).
Kas kopīgs insolācijai un superskaitļošanai (Jānis Bicāns, RTU eksperts).
Kā superdators var palīdzēt maģistrantūras un doktorantūras studijās: pieredzes stāsts(Sabīne Upnere, RTU eksperte).
HPC pielietojums bioinformātikā (Edgars Liepa, LU doktorants)