Uz piektdienas semināra sesiju par platformām HPC lietošanai un mācīšanai vēl dažas brīvas vietas

Vēl ir pieejamas dažas vietas dalībai semināra otrās dienas (25. novembra) lekcijās un praktiskajā pieredzes apmaiņā. Īpaši aicinām izmantot šo iespēju gan tiem, kuri vēlētos izmēģināt lietot HPC superdatoru, gan arī mācībspēkam, kuri savās lekcijās gribētu izmantot superdatoru, lai mācītu studentus.

Lai piedalītos pasākumā 25.novembrī,lūgums iepriekš reģistrēties, jo vietu skaits ierobežots.

Seminārā, kurš notiks kopumā divas dienas – 24. un 25. novembrī – ikvienam būs iespēja pilnveidot zināšanas par dažādu atvērto platformu priekšrocībām. Semināra interesenti tiks iepazīstināti ar Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas pieredzi atvērto platformu izmantošanā, kas īpaši svarīgi ērtākam un vienkāršākam darbam attālināti ar HPC.

Semināra pirmā diena (24. novembris) būs veltīta infrastruktūras, tai skaitā HPC, uzturētājiem. Uzmanības centrā būs pētniecības infrastruktūras platforma Waldur un praktiska pētniecības infrastruktūras sadarbība Baltijas, Skandināvu un Eiropas Savienības reģionos. Ne mazāk būtiska ir Igaunijas pieredze lietotāju atbalstā darbam ar HPC, tai skaitā darbam ar vienu no lielajiem superdatoriem Somijā – LUMI. Dienas programmu noslēgs Latvijas pieredze – mācību un zinātnisko institūciju IT servisu centra iniciatīva.

Savukārt semināra otrā diena (25. novembris) tiks veltīta HPC lietotājiem un mācībspēkiem. HPC lietotājiem stāstīsim un praktiski demonstrēsim, kā izmantot RTU HPC klastera jaunajās iespējas – HPC pārvaldības platformu Waldur. Īpaši noderīgi akadēmiskajam personālam varētu būt iespēja iepazīt JupyterHub, kas tagad ir pieejams arī uz RTU HPC klastera, un ļauj ērtāk piekļūt skaitļošanas resursiem studiju vai mācību procesā. Semināru noslēgs kolēģi no Zviedrijas, daloties pieredzē ar ColonyOS – atvērtā koda projektu mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās darba slodzes organizēšanai neviendabīgās skaitļošanas platformās.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – angļu.

Uz semināru aicināti HPC infrastruktūras uzturētāji un HPC lietotāji – gan zinātnieki, gan mācībspēki, gan uzņēmēji.

Reģistrēšanās dalībai semināra pirmajā dienā (24.novembrī) ir noslēgusies.

Pasākuma norises vieta – “Mercure Riga Centre Hotel” (Elizabetes ielā 101, Rīgā).

Semināra darba programma

Zinātnisko konferenci organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Pasākumu atbalsta arī EOSC-Nordic projekts.

Jautājumu gadījumā lūgums rakstīt uz info@eurocc-latvia.lv.