Piedalies darbseminārā HPC for research and development 4.-6. oktobrī

Superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (High-Performance Computing (HPC)) visā pasaulē uzņem apgriezienus, palīdzot gan zinātniekiem, gan valsts un privātajam sektoram, un uzņēmējiem – visiem, kuri strādā ar liela apjoma datiem vai veic dažāda veida simulācijas. HPC ļauj ātri un efektīvi sniegt rezultātu, ieekonomējot laiku un izmaksas.

Aicinām uz zinātnisko darbsemināru “Superskaitļotājs: zinātnei un attīstībai” (“HPC for research and development”), kas notiks no 4. līdz 6. oktobrim viesnīcā “Avalon Hotel” (13. janvāra ielā 19).

Katra no darbsemināra dienām būs veltīta konkrētai tematikai – sasniegumi un nākotnes perspektīvas, labākā Eiropas pieredze mācības un izglītošanās jautājumos, kā arī gatavi HPC pielietojumu piemēri.

Uz zinātnisko darbsemināru aicināti zinātnieki, zinātnes jomā strādājošie – gan valsts, gan privātajā sektorā – un arī uzņēmēji. Darbsemināra saturs noderēs ikvienam, kuram ir interese par jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un to, kā tie tiek praktiski pielietojami visdažādākajās jomās.

Darbsemināra laikā tiks prezentētas iespējas, kuras sniedz superskaitļošana izcilības centros Eiropā, tiks prezentēta arī Latvijas pieredze un sasniegtais. Liels uzsvars semināra laikā tiks pievērsts arī praktiskajai pieredzei. Darba valoda – angļu.

Pasākums plānots klātienē ar iespēju piedalīties attālināti “Zoom” platformā.

Lai piedaīltos pasākumā, lūgums iepriekš veikt reģistrēšanos.

Pasākuma programmā:

4. oktobris – HPC izmantošanas iespējas

Eksperti no Latvijas, Vācijas un Zviedrijas stāstīs par HPC izmantošanas iespējām Eiropas izcilības centros – biomolekulārajiem pētījumiem (BioExcel CoE), skaitļošanas materiālajā zinātnē (NOMAD CoE), kā arī mākslīgā intelekta pielietojumu inženierzinātnēs (CoE RAISE). Profesors Andris Ambainis no Latvijas Universitātes skaidros, ko var paveikt ar kvantu skaitļošanu.

5. oktobris – Efektīvākās metodes un rīki mācībām attālināti

Visa diena tiks veltīta labākās prakses un pieredzes apmaiņai mācību par HPC jautājumiem nodrošināšanai attālināti, e-mācību monitorēšana u.c. Online mācību organizēšanas pieredzē dalīsies arī eksperti no Horvātijas. Dienas programmu noslēgs Kjartan Thor Wikfeldt (Zviedrija) vadītais darbseminārs par labāko pieredzi klātienes un attālināto mācību nodrošināšanā, īpaši tehnisku priekšmetu pasniegšanā.

6. oktobris – Gatavi HPC pielietojumu piemēri (demo-cases)

Trešo zinātniskā semināra dienu veltīsim pieredzes stāstiem. HPC joprojām ir inovācija, kuru izmantot kā palīgu zinātnē, valsts sektorā un biznesa vidē. Dažādie demo case, kurus piedāvāsim iepazīt trešajā darbsemināra dienā, parādīs, cik daudzveidīgi var izmantot HPC sniegtās iespējas.

Lai uzņēmējiem un akadēmiskajam personālam, kuri vēl tikai vēlas izmēģināt superskaitļošanas iespējas, palīdzētu tās detalizētāk saprast un iedrošinātu tās izmēģināt, būs iespēja noklausīties populārzinātnisku lekciju par to, kas ir tehnoloģisko un vides procesu modelēšana un kas ir mākslīgais intelekts.

Pasākuma detalizēta programma:

Zinātnisko semināru organizē HPC kompetences centrs Latvijā SuperS EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuoHPC” (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.