Latvijas HPC kompetences centrs stāstīs par superdatora pielietojumu energoefektivitātes paaugstināšanai

Augstās enerģijas cenas un iespējamā energo krīze ziemas periodā ir rosinājusi “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klāsteri” organizēt semināru uzņēmējiem Saldus reģionā. Seminārā tiks meklētas atbildes uz pašlaik aktuālo jautājumu – kāda praktiska rīcība energokrīzes apstākļos būtu vispiemērotākā. Ar informatīvu prezentāciju tajā piedalīsies arī Latvijas HPC (High-Performance Computing – augstas veiktspējas skaitļošana) kompetences centra eksperts Kārlis Muižnieks.

“Uzņēmēji, izmantojot superdatora plašās iespējas, var paaugstināt savu konkurētspēju un ieekonomēt resursus. Eiropas uzņēmējdarbība kopumā pašlaik diezgan atpaliek no ASV, Ķīnas vai Japānas, kuri ir lielu soli priekšā superdatoru iespēju izmantošanā. Tādēļ savā prezentācijā uzņēmējiem Saldus pusē stāstīšu par mākslīgā intelekta pielietojuma iespējām energoefektivitātes paaugstināšanai, kā arī detalizētāk iepazīstināšu klātesošos ar to, kas tas tāds superdators īsti ir, kā tas darbojas un kā to izmantot savā uzņēmējdarbībā,” stāsta Latvijas HPC kompetences centra eksperts Kārlis Muižnieks (Latvijas Universitāte).

Superdators var palīdzēt arī energoefektivitātes paaugstināšanā mūsu mājās. Kā? To mūsu eksperts plašāk skaidros seminārā.

Tāpat K.Muižnieks savas uzstāšanās laikā visus klātesošos iepazīstinās ar superdatora plašajām lietošanas iespējām, projektu “EuroCC” un to, kādus soļus uzņēmējiem spert, lai savā uzņēmumā izmēģinātu Latvijas superdatoru un iespējams ar laiku kļūtu par tā patstāvīgiem lietotājiem.

Semināra programma

Informāciju sagatavoja Kintija Bulava EuroCC-Latvija.