Visas 33 projekta EuroCC dalībvalstis tiekas konferencē Melnkalnē

EuroCC konference Melnkalnē

No 7. līdz 9. septembrim arī projekta EuroCC pārstāvji no Latvijas piedalījās EuroCC un CASTIEL rīkotajā konferencē Melnkalnē, lai dalītos labās prakses pieredzes stāstos, projekta lielākajos izaicinājumos un sasniegumos. Kaut arī projekts tika īstenots Covid-19 pandēmijas laikā, projekta pārstāvji no visām 33 Eiropas valstīm atzīst – sasniegts patiešām daudz.

Konferencē projektu pārstāvji dalījās pieredzē un veiksmes stāstos par to, kā superskaitļošanas jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) kompetences centri, kas tiek veidoti EuroCC projekta ietvaros, darbojas pašlaik, kas ir šo centru lielākie izaicinājumi un kā projekta dalībnieki dažādās valstīs tos risina, kādu ietekmi uz publisko un privāto sektoru tie atstājuši jau tagad. Tāpat konferences laikā liela uzmanība tika veltīta dažādu valstu veiksmes stāstiem.

“Šis bija pirmais pasākums, kurā projekta partneri no visiem 33 valstu HPC kompetenču centriem satikās klātienē un izbaudīja iespēju komunicēt klātienē. Tā kā viss projekts tika īstenots Covid-19 pandēmijas ēnā, visa komunikācija starp partneriem līdz šim noritēja tikai attālināti. Pēc tik garas klātienes tikšanos pauzes varējām piedzīvot, cik ātra un efektīva ir komunikācija klātienē. Latvijas komanda no konferences atgriezās ar paplašinātu personīgo kontaktu loku. Iepazinām kolēģus no citām valstīm, uzzinājām viņu pieredzi un pieejas, kas ļoti noderēs arī pašiem, attīstot EuroCC projektu Latvijā. Viens no lielākajiem ieguvumiem – klātienē uzaicinājām starptautiskus ekspertus, kuri varēs dalīties ar savām zināšanām mūsu organizētajā zinātniskajā seminārā Latvijā, kas plānota oktobra sākumā,” stāsta EuroCC projekta vadītājs Latvijā Ilmārs Slaidiņš.

Atgādinām, ka projekta EuroCC uzdevums ir veidot vienotu atbalsta struktūru, lai veicinātu superskaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā kopumā. Kompetences centri apkopo visās ES valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus.

Konferences publiskās sesijas videoierakstu var skatīt šeit:

https://eurocc.udg.edu.me/euroccmontenegrolive/.

Konferences darba programma.

Latvijā EuroCC projektu īsteno Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs kopā ar Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Projekta EuroCC mērķis ir izveidot Eiropā augstas veiktspējas skaitļošanas kompetences centru tīklu. Projektā iesaistījušās 33 valstis. Projekts ilgst divus gadus (no 2020. līdz 2022.) ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 miljoni eiro.

Informāciju sagatavoja Kintija Bulava EuroCC-Latvija.