Ir sācies EuroCC turpinājums – trīs gadu projekts EuroCC 2

EuroCC projekta pirmā fāze tika īstenota periodā 2020.-2022. gads, savukārt EuroCC 2 ir secīgs projekta turpinājums jeb otrā fāze. Uzsākot EuroCC 2 projektu, kura darbības periods ir 2023. – 2025. gads, Latvijas SuperSkaitļošanas jeb HPC kompetences centrs kā galvenos uzdevumus izvirzījis veicināt izpratni par augstas veiktspējas skaitļošanu (High-Performance Computing (HPC)), stiprināt zināšanas un sniegt atbalstu, uzsākot darbu ar superdatoru jeb HPC.

EuroCC projekts “Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros (EuroCC)” tika īstenots Horizon 2020 ietvaros, savukārt projekta turpinājums jeb otrā fāze – EuroCC 2 tiek īstenota Digital Europe ietvaros.

Latvijas SuperSkaitļošanas jeb HPC kompetences centrs ir kā platforma, kurā saņemt atbalstu un praktisku palīdzību superdatora jeb HPC klastera lietošanas uzsākšanā.

Ikgadējā Baltic HPC and Cloud konference un MOOC kursi

Lai uzņēmējiem, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjiem, jaunajiem un esošajiem zinātniekiem palīdzētu uzsākt lietot HPC klasteri, EuroCC 2 projektā tiks turpināts pirmajā projekta fāzē veiksmīgi aizsāktās aktivitātes, kā arī ieviestas jaunas. Vairākas reizes gadā ir plānots organizēt dažādus reģionālos seminārus un biznesa brokastis uzņēmējiem. Turpināsies HPC mācības iesācējiem un pieredzējušiem HPC lietotājiem.

Reizi gadā – sākot ar 2024. gada pavasari – notiks Baltic HPC and Cloud konference, kurā tiksies eksperti ne tikai no visas Baltijas, bet arī citām Eiropas valstīm, lai dalītos pieredzē un zināšanās par HPC, mākslīgo intelektu un citiem mūsdienu digitālajiem risinājumiem. Tāpat EuroCC 2 projektā ir plānots izveidot tiešsaistes mācību kursu (MOOC) par HPC, kā arī Latvijas HPC informācijas tīklu.

Jūnija beigās nu jau tradicionāli tiks īstenota Open HPC Week (Atvērtā HPC nedēļa), kurā notiks dažādi informatīvi un izglītojoši pasākumi, ar mērķi plašāk stāstīt par superdatora priekšrocībām un dalīties esošo superdatoru lietotāju veiksmes stāstos, šādi iedrošinot arvien jaunus lietotājus sākt lietot HPC.

Projekta galvenie uzdevumi un mērķi

EuroCC 2 projekta uzdevums ir turpināt attīstīt HPC kompetences centru tīklu Eiropā, lai veicinātu HPC iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā. Kompetences centri apkopo 33 Eiropas valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus. Latvijai tā ir iespēja būt un attīstīties vienotā telpā HPC jomā kopā ar citām Eiropas valstīm.

Šī gada 18. maijā Latvijas Zinātnes padome atbalstīja Latvijas līdzfinansējuma piešķiršanu, tādējādi arī Latvija turpina aizsākto darbu HPC jomas attīstīšanai. Projekta kopējais (visu iesaistīto valstu) finansējums ir 62 miljoni EUR, kur Latvijas finansējuma daļa ir  1 miljons EUR (puse finansējuma ir no Eiropas HPC kopuzņēmuma (EuroHPC Joint Undertaking), kurš saņem atbalstu no Digitālās Eiropas programmas, otra puse – Latvijas valsts finansēta).

Latvijā EuroCC 2 projektu īsteno RTU HPC centrs un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūts. EuroCC 2 projekta galvenais koordinators – Štutgartes universitātes HPC centrs.

Piesakieties konsultācijai

Datormodelēšana, procesu optimizācija, lielu datu apstrāde un mašīnmācīšanās metodes ir instrumenti, kas ieņem arvien lielāku lomu uzņēmumu ikdienā. Lai uzzinātu, vai HPC risinājums ir piemērots jūsu organizācijai, aicinām sazināties ar HPC kompetences centru Latvijā un pieteikties bezmaksas konsultācijai ([email protected]).

 Noderīgi resursi

Eiropas HPC kopuzņēmums (EuroHPC Joint Undertaking)

HPC kompetenču karte

HPC kompetences centra Latvijā piedāvātie kursi un mācības

Informācija par piekļuvi Eiropas lielākajiem superdatoriem

RTU HPC centrs

LU Skaitliskās modelēšanas institūts

Eiropas izcilības centri HPC jomā

Seko mums sociālajos tīkos:

LinkedIn: EuroCC Latvia

Twitter: @EuroccLatvia

Sadarbības partneri Latvijā

IT klasteris 

Latvijas Digitālais akselerators

Sagatavoja:
Kintija Bulava, EuroCC 2 Latvija komunikācijas speciāliste