Aicinām valsts un pašvaldību speciālistus uz informatīvu HPC pēcpusdienu 27. jūnijā

Kā paaugstināt energoefektivitāti, izmantojot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) resursus? Kā prognozēt upju un jūras radīto eroziju vai modelēt plūdus? Valsts un pašvaldību sektorā strādājošos aicinām uz informatīvu bezmaksas semināru, kurš notiks Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) “Atvērtās HPC nedēļas 2023” ietvaros.  

Seminārā ikviens varēs uzzināt, kā HPC resursu izmantošana varētu atvieglot darbu, strādājot publiskajā sektorā, kādas iespējas piedāvā superdators un kā praktiski sākt darbu uz tā. Interesentiem pirms pasākuma būs iespēja aiziet arī ekskursijā uz Datu centru, lai dzīvē ieraudzītu, kā izskatās lielāko universitāšu HPC resursi, tai skaitā RTU superdators “Rudens”, un cik daudz vietas tie aizņem.  

Pasākumu norises vieta – RTU Zinātnes un inovācijas centra zāle “The Moon” (Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvs). Dalība pasākumā – bezmaksas. Pirms pasākuma nepieciešams reģistrēties 

HPC pašvaldību pēcpusdiena būs noderīga pašvaldību speciālistiem, piesaistītajiem ekspertiem un uzņēmumiem ar sākotnēju pieredzi vai bez pieredzes superdatoru jaudas izmantošanā, pašvaldību un valsts politikas veidotājiem, inženieriem, digitālo tehnoloģiju izmantotājiem, sarežģītu sistēmu optimizētājiem un prognozētājiem, būvvalžu speciālistiem, IT speciālistiem, kā arī interesentiem medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomā. Tāpat seminārā dzirdētais var būt noderīgs visiem, kuri saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugušos datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību Eiropas Savienības standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī tiem, kuri grib strādāt vai jau strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgstspējīgas attīstības vajadzībām.  

Šis ir jau trešais gads, kad jūnija beigās Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tā tiek īstenota ar EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) atbalstu.  

“Atvērto HPC nedēļu” organizē HPC kompetences centrs “SuperS” sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centru un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūtu. Tās laikā notiek vairāki pasākumi:

Darba programma

Papildu informācijai: [email protected] vai [email protected]
Foto: Dylan Gillis / Unsplash