HPC kompetenču centra projekta EuroCC noslēguma pasākums

Uzaicinām 13. decembrī uz EuroCC projekta semināru par superskaitļošanas jeb HPC (High-Performance Computing) pielietojumiem pētniecībā un biznesā, kā arī par projekta nākotnes plāniem. Dzirdēsiet pieredzes stāstus no dažādu nozaru pētniekiem un arī no uzņēmuma SIA CastPrint par HPC izmantošanu efektivitātes uzlabošanai un resursu ietaupīšanai.

Pasākuma norise – klātienē, viesnīcā “Radisson Blu Latvija” (Elizabetes ielā 55, Rīgā).

Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties. Vietu skaits ierobežots. Dalība – bez maksas.

Pasākuma laikā ikviens klātesošais varēs uzzināt par iespējām un ieguvumiem pētniekiem, uzņēmējiem un arī publiskajai administrācijai, ko sniedz superskaitļošana jeb HPC. Seminārā 13. decembrī uzzināsiet, par sadarbību starp 33 valstīm Eiropas HPC kompetenču ietvaros un dzirdēsiet arī pieredzes stāstus no dažādu nozaru pētniekiem un arī uzņēmuma SIA CastPrint – par HPC izmantošanu efektivitātes uzlabošanai un resursu ietaupīšanai ar simulāciju palīdzību.

Pasākuma laikā uzzināsiet arī to, ko saistībā ar HPC izmantošanu Latvijā piedāvā EDIH (European Digital Innovation Hub), kā arī izcilības centri CoE RAISE un NOMAD CoE.

Pasākuma programma

HPC kompetenču centra projekta EuroCC noslēguma pasākumā stāstīsim par projekta veiksmēm un sasniegto, kā arī dalīsimies lielākajos izaicinājumos. Viena no centrālajām pasākuma tēmām būs HPC iespējas Latvijā: kā tās sākt izmantot? Kādu labumu superdators var sniegt industrijai un Latvijas uzņēmējdarbībai? Kāda ir superdatora lietošanas pievienotā vērtība jau pašlaik?

Šī projekta uzdevums bija izveidot Eiropas kompetences centru tīklu, lai veicinātu augstas veiktspējas skaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā (it sevišķi mazajos un vidējajos uzņēmumos). Kompetences centri apkopo visās Eiropas Savienības valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus. Latvijai tā bija iespēja arī būt un attīstīties vienotā telpā HPC jomā kopā ar citām Eiropas valstīm. Projekta kopējais finansējums pārsniedz 56 miljonus eiro.

Atgādinām, ka Latvija bija viena no 33 valstīm, kura ar “EuroHPC Joint Undertaking” un katras projekta dalībvalsts finansiālu atbalstu divu gadu garumā – 2021. un 2022. gadā – īstenoja projektu “Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros (EuroCC)”. No 2023. gada uz trim gadiem ir plānots projekta turpinājums – EuroCC2.

Šis ir viens no noslēdzošajiem projekta “EuroCC Latvija” pasākumiem, kuru organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Jautājumu gadījumā lūgums rakstīt uz [email protected].