Reģionālais seminārs Kurzemē: HPC pielietojums pašvaldībām

Aizraujošs seminārs par digitālajiem pielietojumiem, pārsniedzot tehnoloģiju attīstības sasniegumu robežas. Aicinām pievienoties jau 22. novembrī, plkst. 13:30 Liepājas universitātē. 

Ar kādām problēmām var saskarties pašvaldības, īstenojot digitālās transformācijas, un kā tās risināt? Kā superdatora resursus izmantot, lai prognozētu jūras radītās erozijas?

Aicinām piedalīties reģionālajā seminārā par augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) datoru izmantošanu publiskajā pārvaldībā un reģionālajā tautsaimniecībā 22. novembrī Liepājā – Liepājas universitātē.

Seminārā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem pašvaldību un uzņēmējdarbības konkrētos projektos, sagaidāmajiem ieguvumiem un veidiem, kā palielināt digitālo tehnoloģiju lietošanas efektivitāti.

Seminārs īpaši noderīgs būs

  • Pašvaldību speciālistiem, piesaistītajiem ekspertiem un uzņēmumiem ar sākotnēju pieredzi superdatoru jaudas izmantošanā, gan bez tās.
  • Pašvaldību politikas plānotājiem, politiķiem un lēmumu pieņēmējiem, inženieriem, digitālo tehnoloģiju izmantotājiem, sarežģītu sistēmu optimizētājiem un prognozetājiem, būvvalžu speciālistiem, IT speciālistiem, kā arī interesentiem no medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomām.
  • Visiem, kas saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī interesentiem, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgtspējīgas attīstības vajadzībām.

Seminārā arī varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, atvērtajām un informatīvajām dienām un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.

Uz semināru aicināti HPC esošie un potenciālie lietotāji – zinātnieki, mācībspēki, uzņēmēji un publiskā sektora speciālisti, IT skolotāji un talantīgi vidusskolu skolēni.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.

Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties: https://bit.ly/HPC-pecpusdiena

Vietu skaits ierobežots. Dalība – bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Liepājas Universitātē (Lielajā ielā 14, Liepājā, auditorijā Nr. 327).

Darba programma