13. jūnijs (rīts): biznesa eņģeļiem, koučiem, politikas veidotājiem, skolām

Ja Jūs esat jaunuzņēmuma vai digitālā centra vadītājs, riska investors, biznesa eņģelis, mentors, koučs vai konsultants – eksperts, kuram rūp jaunuzņēmumā vai institūcijā superdatoru pratība un saredzat, ka tā varētu dot noteiktu ekonomiskus ieguvumus, tad būsiet ieguvējs arī pats, noklausoties ievadprezentāciju un personīgi klātienē iepazīstot superdatoru un tā piedāvātās iespējas.

Aicinām piedalīties darba seminārā par augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) datoru izmantošanu zināšanu ietilpīgajos jaunuzņēmumos 13. jūnijā Rīgā, Ķīpsalā, RTU Zinātnes un inovāciju centrā (ZIC), Ķīpsalas ielā 6A, The Moon zālē 2.stāvā (ieeja no Būvniecības fakultātes), plkst. 11:00-13:30, ar iespēju apmeklēt un pašam ieraudzīt superdatoru Datu centrā Ķīpsalā.

Seminārs īpaši noderīgs būs

Uz semināru aicinām arī IT skolotājus un talantīgus vidusskolu skolēnus.

Ja maz zināt par superdatoru iespējām, tad no semināra aiziesiet ar jaunu skatu uz dzīvi un līdzšinējo darbību un iejutīsieties digitālajā superdatoru lietotāju darba vidē ārpus sev ierastās komforta zonas vai “ierobežotās kastes”.

Seminārs Jums karjerā var sniegt pilnīgi jaunu un negaidītu impulsu, atvērt apvāršņus, kurus zemapziņā esat tik ilgi gaidījis, izmainīt līdzšinējo darba plūdumu. Tajā varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, ES pieredzi, informatīvo piedāvājumu un pieejamo atbalstu.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.

Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties https://bit.ly/HPC_info_starpinstitucijam.

Vietu skaits ierobežots. Dalība – bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Rīgā, Ķīpsalā, RTU (Zinātņu un inovāciju centrā), Ķīpsalas ielā 6A, The Moon zālē 2.stāvā (ieeja no Būvniecības fakultātes).

Darba programma

10:30 Dalībnieku reģistrācija un kafijas pauze.

11:00 Atklāšana –EuroCC 2 projekta vadītājs, RTU vadošais pētnieks Ilmārs Slaidiņš

11:05 Ievadprezentācija par superdatora sniegtajiem ieguvumiem. Kāpēc man ir vērtīgi par to zināt vairāk. Digitālās pārmaiņas. Valdis Avotiņš, Jānis Bicāns. RTU eksperti.

11:30 Jaunuzņēmuma pieredze (tbc).

12:00.-13:30 RTU Datu centra apmeklējums (plūsmās pa 10 -15 cilvēkiem).

Paralēli īsa domu apmaiņa par superdatora izmantošanas turpmākajām perspektīvām un / vai citu RTU inovācijas centra laboratoriju apmeklējums.

13:30 Noslēgums

Šis ir jau ceturtais gads, kad jūnijā Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tās mērķis ir plašāk informēt un skaidrot superdatoru iespējas, dalīties pieredzes stāstos un ieteikumos, kā spert pirmos soļus HPC vidē. Atvērtā HPC nedēļu 2024 organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Papildu jautājumiem:
[email protected]