12. jūnijs: Superdatoru pēcpusdiena uzņēmējiem ar zinātnieku projektu prezentācijām

12. jūnijā Atvērtās HPC nedēļas 2024 ietvaros no plkst. 14:00 līdz 17:00 notiks “Superdatoru pēcpusdiena uzņēmējiem”.

Aicinām visus uzņēmējus uz pasākumu, kurā atklāsim gan to, kā superdators var palīdzēt biznesam kļūt konkurētspējīgākam, gan arī veidosim vidi, kurā satikt zinātnisko institūciju partnerus, kas ļaus izveidot nākotnes sadarbības, šādi pretendējot uz 100 % Eiropas finansējumu HPC jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) projektiem.

Informatīvā pēcpusdiena notiks Rīgā, Ķīpsalā, RTU Zinātnes un inovāciju centrā (ZIC), Ķīpsalas ielā 6A, The Moon zālē 2.stāvā (ieeja no Būvniecības fakultātes).

Reģistrējies: https://bit.ly/HPCuznemejiem

DARBA PROGRAMMA

13:30 – 14:00 – reģistrēšanās

PIRMĀ DAĻA – informatīvā

14:00 – 15:00

Lekcijas un pieredzes stāsti

Kas ir superdators? – ievads superdatoru tehnoloģijās un to iespējās. Uzziniet, kā šie augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC) rīki var mainīt uzņēmējdarbības vidi un paātrināt inovācijas procesus.

Uzņēmuma pieredzes stāsts – reāla uzņēmuma pieredze, izmantojot HPC. Kā superdatori palīdzēja uzlabot darbības efektivitāti, attīstīt jaunus produktus un palielināt konkurētspēju.

Eiropas atbalsta iespējas uzņēmējiem – pārskats par Latvijas HPC kompetences centra un citu organizāciju programmām, kas atbalsta uzņēmumus, kuri vēlas izmantot HPC tehnoloģijas. Uzziniet, kā pieteikties šiem resursiem un gūt finansiālu atbalstu saviem projektiem.

15:00 – 15:20

Kafija un uzkodas

OTRĀ DAĻA – vide, kurā veidot nākotnes sadarbības

15:20 – 17:00

Zinātnieku grupu Pitch prezentācijas un Speed-dating

Zinātnieku grupas no dažādām zinātniskajām institūcijām prezentēs savas projektu idejas, aicinot uzņēmumus uz sadarbību, lai kopīgi pretendētu uz Eiropas projektu grantiem, piemēram, Fortissimo Plus (FFplus), kas nodrošina 100% līdzfinansējumu jaunu produktu izstrādei, izmantojot HPC.

Pēc prezentācijām uzņēmēji varēs pieteikties uz īsu, 5 minūšu sarunu ar zinātniekiem, lai nodibinātu kontaktus, pārrunātu sadarbības virzienu un vienotos par nākamajiem soļiem.

Nepalaidiet garām šo lielisko iespēju paplašināt savas zināšanas, iegūt jaunus kontaktus un atklāt, kā superdatori var palīdzēt jūsu uzņēmumam sasniegt jaunas virsotnes! Kļūt efektīvākiem, resursspējīgākiem, inovatīvākiem un konkurētspējīgākiem.

Pasākums ir bezmaksas, bet vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām pirms pasākuma reģistrēties:

https://bit.ly/HPCuznemejiem.

Šis ir jau ceturtais gads, kad jūnijā Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tās mērķis ir plašāk informēt un skaidrot superdatoru iespējas, dalīties pieredzes stāstos un ieteikumos, kā spert pirmos soļus HPC vidē. Atvērtā HPC nedēļu 2024 organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Papildu jautājumiem: [email protected].

PREZENTĀCIJAS

Kas ir superdators un kādam nolūkam to lieto? (Dr. phys. Rūdolfs Livanovičs, LU SMI)

SIA CastPrint pieredze (Jānis Oliņš, uzņēmuma vadītājs).

Latvijas HPC kompetences centra atbalsts (Kārlis Muižnieks, LU SMI)

HPC research and development. Aerospace Aerodynamic and CFD (Prof. Ali Arshad, RTU)

LU SMI kompetences HPC kontekstā (Uldis Bethers, LU SMI)

AI Demo case. Building Management System AI model (Jevgēnijs Teličko, LU SMI)