Pirmo reizi festivālā LAMPA skaļi izskanēs superdatora vārds

Ar paneļdiskusiju “Superdatori VS cilvēka smadzenes”, jautājumu – atbilžu spēli “Superdatoru miljonārs”, performanci “Superdatora sirdspuksti” un iespēju uzreiz klātienē saņemt bezmaksas konsultācijas par superdatoriem ieies vēsturē šī gada diskusiju festivāls “LAMPA”. Tiekamies Cēsu pils parkā, RTU Nākotnes salā!

5. jūlijā no plkst. 14:00 līdz 18:00 aktivitāte “Superdatora sirdspuksti” (netālu no RTU Nākotnes salas)

6. jūlijā no plkst. 16:00 līdz 20:30 aktivitāte “Superdatora sirdspuksti” (netālu no RTU Nākotnes salas)

6. jūlijā no plkst. 18:30 līdz 19:30 paneļdiskusija “Superdatori VS cilvēka smadzenes” (RTU Nākotnes salā)

6. jūlijā no plkst. 19:30 līdz 20:30 spēle “Superdatoru miljonārs” (RTU Nākotnes salā)

Diskusija

Jau šodien saprotam, ka bez mākslīgā intelekta izmantošanas var būtiski iepalikt saviem konkurentiem praktiski ikvienā tautsaimniecības jomā – vienalga, vai skatāmies no uzņēmējdarbības, valsts vai pārvaldes institūciju, vai vienkāršā cilvēka – darba ņēmēja – skatu punkta.

Tomēr, kādēļ Latvijas tautsaimniecības attīstība bez domājoša cilvēka smadzenēm, mākslīgā intelekta un superdatora nav iedomājama? Kas kopīgs cilvēka smadzenēm un superdatoram, uz kura apmāca mākslīgo intelektu? Kāda ir līdzšinējā superdatoru izmantošanas pieredze un ieguvumi? Kur esam tagad un kurp varētu būt, analizējot skaitļošanas jaudu pieaugumu/pieprasījumu Latvijas tirgū?

Aicinām uz RTU Nākotnes salas skatuves 6. jūlijā no plkst. 18:30 līdz 19:30, kurā kopā ar vadošajiem jomu ekspertiem meklēsim atbildes un diskutēsim.

Diskusijā piedalīsies:

Juris Zariņš, SIA “Rīgas Meži” meža apsaimniekošanas un plānošanas nodaļas vadītājs.

Nauris Zdanovskis, medicīnas zinātņu doktors un invazīvais radiologs.

Agris Priedītis, IT infrastruktūras uzņēmuma SIA “Adaptive” vadītājs.

Pēteris Urtāns, ergoterapeits, SIA “RigaBrain” dibinātājs.

Ilona Platonova, veselības inovāciju projektu vadītāja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

Diskusiju moderēs:

Ēvalrs Urtāns, RTU pētnieks un SIA “Asya.ai” vadītājs.

Spēle “Superdatora miljonārs”

Savukārt otrajā daļā no plkst. 19:30 līdz 20:30 notiks jautājumu – atbilžu spēle “Superdatora miljonārs”. Visi kopā noskaidrosim, kurš iegūs MILJONS* minūšu uz RTU HPC centra superdatora.

3 dažādu jomu vadošie līderi Latvijā – inovāciju (Mārtiņš Rubenis, RTU), valsts pārvaldes (Gatis Ozols, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (agrāk VARAM))un uzņēmējdarbības (Jānis Palkavnieks, SIA “Draugiem Group” runasvīrs) – uz RTU “Nākotnes salas” skatuves pieņems HPC mūsdienu izaicinājumu – atbildēs uz dažādiem nopietniem un nenopietniem jautājumiem par un ap superdatoriem. Uzvarētājs saņems balvu – MILJONS* bezmaksas minūšu, kuras izmantot uz RTU HPC centra superdatora.

Spēles moderators – Emīls Lukjanskis, aktīvs cēsinieks.

Ir plānots, ka spēlē varēs piedalīties arī skatītāji, tādēļ jautājums paliek viens – vai uzvarēs kāds no ekspertiem, vai, piemēram, Tu?

Diskusija un spēle par superdatora tēmām festivālā “LAMPA” iespējama, pateicoties SIA “Adaptive” atbalstam.

Performance “Superdatora sirdspuksti”

Vai zini, kā skan inovācijas? Kādu skaņu pavadījumā top zinātnes jaunatklājumi? Kā superdatorā runā mākslīgais intelekts? Augstas veiktspējas skaitļošanas aprēķini? Lielie dati? Kādu mūziku komponē nākotne – uzņēmumi, zinātnieki un industrijas pārstāvji, kuri jau šodien uzsākuši izmantot superdatoru? 5. jūlijā no plkst. 14:00 līdz 18:00 un 6. jūlijā no plkst. 16:00 līdz 20:30 līdzās RTU Nākotnes salai varēs klausīties performanci “Superdatora sirdspuksti”. Kas zina, varbūt tieši šo pārrobežu skaņu virknējumu klausoties, dzims jaunas idejas, kas mainīs pasauli par 180 grādiem.

Performance “Superdatora sirdspuksti” ir superdatora darbībā interpretācija. Ieraksts tapis ar Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” atbalstu, ierakstot skaņas, kādas katru dienu dzirdamas IZM Datu centrā, kurā mājo arī RTU HPC centra superdators.

Skaņas ieraksts, apstrāde un producēšana: Andris Jeziks un Edgars Liepa.

Pēc performances noklausīšanās ikviens uzņēmējs, valsts un pašvaldības institūcijas varēs aizpildīt HPC gatavības testu, kuru pēc Slovēnijas parauga Latvijā ir adaptējis Latvijas HPC kompetences centrs “SuperS”, lai noskaidrotu, kāda ir uzņēmuma/institūcijas digitālā gatavība sākt lietot superdatoru jau tagad. Tāpat uzreiz uz vietas varēs saņemt pirmās bezmaksas konsultācijas no HPC jomas ekspertiem.

Par RTU “LAMPAS” skatuvi “Nākotnes sala”

Svinot festivāla “Lampa” desmitgadi, vērienīgu skatuvi līdz šim nebijušā vietā diskusijām par nākotnes tehnoloģijām un rītdienas cilvēku veidos Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti ar lieldraugu un sadarbības partneru atbalstu.

Ap 200 kvadrātmetru lielo skatuvi, ko studenti būvēs Cēsu pils dīķī, veidos īpaša piepūšama konstrukcija, vēstot par pārmaiņām, ko sabiedrība piedzīvos straujās tehnoloģiju attīstības un klimata izmaiņu dēļ. Plašāka informācija par RTU Nākotnes salu>>

Informāciju sagatavoja: Kintija Bulava, EuroCC 2.
Papildu jautājumiem: [email protected].