Seminārs par singularity konteineru iespējām

Pateicoties EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros” (EuroCC) atbalstam 2021. gada 5. martā notika tiešsaistes seminārs par Singularity konteineru iespējām.

Lietojot augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC) resursus, nereti kļūst aktuāli izmantot kādu nestandarta programmatūru, kas nav pieejama instalētu, lietošanai gatavu programmatūras moduļu formā. Šādā situācijā var lūgt administratoru palīdzību programmatūras uzstādīšanā. Tomēr nereti tas pilnībā neatrisina problēmu:

  • Vēlamā programmatūra var nebūt savietojama ar klasterī lietoto operētājsistēmu;
  • Nepieciešams uzstādīt daudz un dažādas programmatūras pakotnes ar specifiskām versijām;
  • Lietotājs var vēlēties lietot identisku vidi uz dažādiem klasteriem/darbstacijām.

Aprakstītajā situācijā ļoti piemēroti ir lietot programmatūru konteineru veidā – pilnībā komplektētu un iekapsulētu programmatūras vidi, kas ļauj izpildīt sev vēlamos aprēķinu uzdevumus dažādās sistēmās. Lai lietotu vajadzīgo programmatūras vidi (konteineru), atliek tikai pārkopēt/iegūt sev vēlamo konteinera failu.

Šajā pamācībā iespējams uzzināt vairāk par programmatūras konteineru pamata funkcionalitāti, Singularity un Docker salīdzinājumu, DockerHub konteineru iegūšanu, Singularity instalēšanu un savu konteineru veidošanu, kā arī konteineru lietošanu ar GPU iespējām.

EuroCC projekts tika uzsākts jau 2020. gada 1. septembrī un Latviju tajā pārstāv Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs kopā ar Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Projekta EuroCC mērķis ir izveidot Eiropā superskaitļošanas kompetences centru tīklu. Projektā iesaistītas 33 valstis, projekts ilgs 2 gadus ar kopējo finansējumu vairāk nekā 56 milj. EUR.

Projekta laikā izveidoto kompetences centru uzdevums būs veidot vienotu atbalsta struktūru, lai veicinātu superskaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā. Kompetences centri apkopos visās Eiropas valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus.