Superdatoru iespējas iepazīst co-working Teikums biedri

Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” eksperti 5. jūnijā tikās ar co-working “Teikums” biedriem Rīgā, Jaunajā Teikā, lai pastāstītu par superdatoru plašajām iespējām un to, ka augstas veiktspējas skaitļošanas (Hihg-Performance Computing (HPC)) klasteri jeb superdatori ir vide, kurā tiek apmācīts mākslīgais intelekts.

Ar ievadprezentāciju par to, kas ir HPC jeb superdatori un kādos gadījumos tos pielieto, uzstājās HPC kompetences centra eksperts, arī LU Skaitliskās Modelēšanas institūta pētnieks Kirils Surovovs.

Par mākslīgā intelekta iespējām biznesā, praktiskiem piemēriem un superdatora nepieciešamību klātesošajiem stāstīja Ēvalds Urtāns, SIA “Asya” dibinātājs.

Savukārt perspektīvas par to, kas varētu mainīties uzņēmēju ikdienā, uzsākot lietot superdatorus un to priekšrocības, parādīja HPC kompetences centra eksperts Kārlis Muižnieks.

Atgādinām – Latvijas HPC centra “SuperS” eksperti ir atvērti sadarbībai, lai uzņēmumu/organizāciju darbinieku kvalitātes celšanas vai saliedēšanās pasākumos pastāstītu par superdatoru plašajām iespējām un to, kā uzsākt darbu uz tiem, lai būtiski palielinātu savu konkurētspēju un ieekonomētu resursus.

Mūsu ekspertu dalība šāda veida pasākumos – bezmaksas. Droši sazinieties, lai pārrunātu abpusēji izdevīgu sadarbības scenāriju.