Atvērtajā HPC nedēļā RTU noskaidro, kā superdatori var palīdzēt izaugsmei

Paveikt liela apjoma skaitļošanas darbus ātrāk, precīzāk un efektīvāk, apmācīt mākslīgo intelektu, veidot 3 D modeļus vai digitālos dvīņus – tikai daži no ieguvumiem, kurus uzņēmēji, zinātnieki, studenti un doktoranti min kā galvenos pēc darba uz superdatora jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) klastera.

Šis ir jau ceturtais gads, kad kā tradīcija jūnijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiek Atvērtā HPC nedēļa, kuru organizē EuroCC 2 projekta Latvijas kompetences centrs https://eurocc-latvia.lv. Par šī gada vadošo Atvērtās HPC nedēļas tēmu izvēlēta superdatori zinātnei, studiju procesam un jaunu inovāciju radīšanai. Tādēļ uz pasākumiem īpaši tiek aicināti studenti un doktoranti no visām Latvijas universitātēm un augstskolām, pasniedzēji, zinātnieki, uzņēmēji, perspektīvāko skolu IT un programmēšanas skolotāji un skolēni, kā arī ikviens, kuram interesē mākslīgais intelekts, lielie dati, superskaitļošana un inovāciju radīšana.

Šogad pirmo reizi Atvērtās HPC nedēļas laikā superdatoru pēcpusdienā ar uzņēmējiem ieplānotas zinātnieku grupu Pitch prezentācijas un Speed-dating. Doktoranti dalīsies savos superdatoru lietošanas pieredzes stāstos. Uzņēmēji ar zinātniekiem varēs veidot jaunas sadarbības, lai kopīgi pretendētu uz Eiropas projektu grantiem, piemēram, Fortissimo Plus (FFplus), kas nodrošina 100 % līdzfinansējumu jaunu produktu izstrādei, izmantojot HPC.

Iepriekšējā projekta posmā šādu atbalstu no Eiropas saņēma Latvijas uzņēmums SIA “CastPrint”.

Tāpat Atvērtajā HPC nedēļā pirmatskaņojumu piedzīvos mākslinieciska performance “Superdatora sirdspuksti”, kurus pēc tam varēs klausīties arī Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” YouTube kanālā.

Atvērtās HPC nedēļas programma

12. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 17:00 – superdatoru pēcpusdiena uzņēmējiem ar zinātnieku projektu prezentācijām. Plašāk par pasākumu>>

Reģistrēšanās: https://bit.ly/HPCuznemejiem.

13. jūnijā no plkst. 11:00 līdz 13:30 – informatīvs seminārs par superdatoriem ar iespēju apskatīt RTU superdatoru IZM Datu centrā. Plašāk par pasākumu>>

Reģistrēšanās: https://bit.ly/HPC_info_starpinstitucijam.

13. jūnijā no plkst. 14:00 līdz 16:00 – HPC iespējas zinātniekiem, doktorantiem, studentiem. Ar iespēju pirms pasākuma doties ekskursijā uz IZM Datu centru un klātienē apskatīt Latvijas superdatoru. Plašāk par pasākumu>>
Reģistrēšanās: https://bit.ly/akademiskajam_sektoram.

Pasākumu norises vieta – RTU Zinātnes un inovācijas centra zāle “The Moon” (Ķīpsalas ielā 6A, 2.stāvs). Dalība pasākumos – bezmaksas.

Šis ir jau ceturtais gads, kad jūnijā Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tā tiek īstenota ar EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) atbalstu, sadarbībā ar RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

 

Papildu jautājumiem:
[email protected]