Biznesa brokastis uzņēmējiem uzzini par konkurētspējas palielināšanu ar HPC

Kāpēc superdatori jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) klasteri ļauj uzlabot darba efektivitāti un samazināt izmantotos resursus? Kā superdatorus lieto jau pašlaik Latvijas un Eiropas uzņēmēji? Biznesa brokastīs, kuras notiks “Atvērtās HPC nedēļas” ietvaros 27. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 12:00 sniegsim atbildes un dalīsimies uzņēmumu veiksmes stāstos.

Seminārā ikviens varēs uzzināt, kā HPC resursu izmantošana varētu palielināt uzņēmumu konkurētspēju vietējā un starptautiskā tirgū, kā samazināt izmaksas, palielināt efektivitāti, kā arī, kādas iespējas kopumā piedāvā superdators un kā praktiski sākt darbu uz tā.

Pēc pasākuma interesentiem būs iespēja arī aiziet ekskursijā uz Datu centru, lai dzīvē ieraudzītu, kā izskatās lielākā HPC infrastruktūra Latvijā, kuru izmanto akadēmiskajā vidē.

Pasākumu norises vieta – RTU Zinātnes un inovācijas centra zāle “The Moon” (Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvs). Dalība pasākumā – bezmaksas. Pirms pasākuma nepieciešams reģistrēties.

Šis ir jau trešais gads, kad jūnija beigās Latvijā notiek “Atvērtā HPC nedēļa”. Tā tiek īstenota ar EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros. Pasākumu organizē HPC kompetences centrs “SuperS” sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centru un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūtu.

“Atvērtās HPC nedēļas” laikā notiek vairāki informatīvi pasākumi:

Darba programma