Apgūsti HPC lietošanu caur interaktīvu vidi – Galaxy – 14.-18. martā

Aicinām piedalīties bezmaksas Galaxy tiešsaistes kursā, kas norisināsies visas nedēļas garumā no 14. līdz 18. martam. 

Kurss notiks vienlaicīgi visā pasaulē, kura laikā tiks nodrošināts arī ekspertu atbalsts caur Slack kanālu. Lekcijas būs iepriekš ierakstītas, tādēļ tēmas katrs varēs apgūt sev vēlamā tempā. Reģistrētiem dalībniekiem tiks nodrošināta attālināta piekļuve Galaxy videi. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Galaxy mācību nedēļas laikā būs iespēja apgūt daudzpusīgu un plašu programmu ar lekcijām un praktiskām nodarbībām, kas būs papildināta ar dažām jaunām tēmām.

Galaxy ir interneta platforma biomedicīnas datu (piem., genoma, transkriptoma un proteoma) apstrādei, kas nodrošina plašu bioinformātikas rīku klāstu un ērtu lietošanu bez specifiskām Linux komandrindas un HPC sistēmu zināšanām. Mācības paredzētas gan tiem, kuri vēlas sākt darboties ar Galaxy, gan pieredzējušiem lietotājiem.

Šogad varēs apgūt sekojošas tēmas: 

  • Iepazīšanās ar Galaxy platformu
  • RNS sekvenēšana
  • Atsevišķu šūnu RNS
  • Protemika
  • Jaunums: SARS-CoV-2 genomika
  • Jaunums: Mācības Galaxy administratoriem

Sīkāka informācija par Galaxy mācību nedēļu pieejama šeit.

Reģistrēšanās.

Arī uz RTU HPC skaitļošanas resursiem pieejama Galaxy platforma https://galaxy.hpc.rtu.lv, tāpēc šis kurss ir laba iespēja iepazīties ar Galaxy sniegtajām iespējām un ērtākajiem/piemērotākajiem rīkiem, lai to sāktu izmantot savā ikdienas pētnieciskajā vai studiju darbā. Par piekļuvi https://galaxy.hpc.rtu.lv lūdzam sazināties ar RTU HPC centru: [email protected].  

Jautājumu gadījumā rakstiet uz [email protected].

Mācības informatīvi atbalsta RTU HPC centrs un HPC kompetences centrs Latvijā EuroCC projekta ietvaros.