Iepazīsti superskaitļošanas piedāvātās iespējas «Atvērtās HPC nedēļas» laikā 28. un 29. jūnijā

HPC (High-Performance Computing) kompetences centrs “SuperS” sadarbībā ar partneriem aicina industrijas pārstāvjus, zinātniekus un citus interesentus piedalīties «Atvērtajā HPC nedēļā», kas norisināsies 28. un 29. jūnijā, lai iepazītos ar iespējām, ko sniedz superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (HPC). 

Superskaitļošana jeb HPC visā pasaulē tiek izmantota, lai krietni ātrāk veiktu liela apjoma aprēķinus un dažāda veida simulācijas, nodrošinot daudz efektīvāku procesu nekā to pieļauj personālais dators. Ar superskaitļošanas rīku palīdzību, piemēram, ir iespējams veikt simulāciju pirms ražošanas procesu uzsākšanas, tādējādi ietaupot resursus, jo HPC simulācija ļauj atrast piemērotākos risinājumus izejmateriāliem vai tehnoloģiskajiem procesiem.   

«Atvērtā HPC nedēļa» šogad norisināsies RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes auditoriju mājā «Domus Auditorialis» Zundas krastmalā 8, 107. auditorijā. Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē «Zoom» platformā. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta individuāli reģistrētajiem dalībniekiem, kuri reģistrējoties būs atzīmējuši attālinātu dalību pasākumā. 

Reģistrēšanās pasākumam šeit

Pasākuma pirmajā dienā (28. jūnijā) uzņēmumu pārstāvjiem tiks demonstrēti dažādi praktiski HPC pielietojuma piemēri, tādējādi dodot iespēju iepazīties ar priekšrocībām un iespējām, ko piedāvā superskaitļošana, mākslīgā intelekta izmantošana, kā arī tehnoloģisko un vides procesu modelēšana. Pieredzē dalīsies arī uzņēmums «CastPrint», kas ieguvis finansējumu, lai ar superdatora aprēķinu palīdzību sekmīgi uzlabotu produktu kvalitāti un samazinātu ražošanas laiku. 

Savukārt pasākuma otrajā dienā (29. jūnijā) uzsvars tiks likts uz superskaitļošanas pielietojumu pētniecībā un akadēmiskajā vidē. Tiks apskatītas genomu datu tīkla aktualitātes un akadēmiskais tīkls Latvijā, paraudzīsimies arī uz HPC pieslēgšanās iespējām, HPC mācību platformas piedāvājumu, šo visu noslēdzot ar praktiskiem superskaitļošanas izmantošanas piemēriem dažādās jomās.

Pasākumu organizē HPC kompetences centrs Latvijā SuperS EuroHPC projekta «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.