Kurzemes reģiona uzņēmējus un publiskā sektora darbiniekus aicina iepazīt superdatora iespējas

Kā ietaupīt ražošanas resursus un laiku, ikdienas procesos ieviešot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) resursus – to Kurzemes reģiona uzņēmēji un valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki varēs uzzināt biznesa brokastīs un seminārā. Abi pasākumi notiks trešdien, 22. novembrī, Liepājas universitātē (Lielajā ielā 14, 327. auditorijā).

“Pirms mēneša, ar HPC informatīvajiem pasākumiem viesojoties pie Zemgales uzņēmējiem un akadēmiskā sektora pārstāvjiem, klātienē pārliecinājāmies, ka interese un vēlme uzsākt superdatora lietošanu ir tiešām liela. Šoreiz braucam ciemos pie kurzemniekiem. Sniegsim gan praktisku informāciju, gan dalīsimies pieredzē, lai superdatora izmantošana kļūtu tikpat pašsaprotama kā portatīvie datori,” uz pasākumiem aicina Ilmārs Slaidiņš, Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” vadītājs.

Plkst. 10:00 Kurzemes uzņēmēji ir gaidīti biznesa brokastīs, kur varēs uzzināt, kā sarežģītus skaitļošanas uzdevumus vai simulācijas veikt pat 100 reizes ātrāk un precīzāk, nekā tas notiktu uz portatīvā datora. Mākslīgā intelekta pētniecības, programmatūru izstrādes un projektēšanas uzņēmums no Ventspils – SIA “Asya” – dalīsies pieredzē, kā izdevies ar HPC infrastruktūras palīdzību atvieglot daudzu citu uzņēmēju ražošanas procesus. Piemēram, ražojot mikrofonus vai mākslīgo intelektu izmantojot dēļu skeneros, analītiskajā ķīmijā, balss un video apstrādē.

Plkst. 14:00 notiks HPC akadēmiskā pēcpusdiena, uz kuru aicināti valsts un pašvaldības sektorā strādājošie (tostarp uzņēmēji un zinātnieki), lai klātienē uzzinātu, kā superdators var palīdzēt uzlabot valsts un pašvaldības infrastruktūru. Ventspils domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns dalīsies pieredzē, ar kādiem digitālās transformācijas izaicinājumiem nākas saskarties pašvaldībām un kādi ir Ventspilī atrastie risinājumi. Tāpat pasākuma laikā varēs uzzināt, kā HPC infrastruktūras risinājumi palīdz veiksmīgi prognozēt upju un jūras radītās erozijas, tostarp, kā tuvākajos gados varētu mainīties Kurzemes jūras piekraste.

Abos HPC informatīvajos pasākumos Latvijas Digitālā akseleratora pārstāvis Roberts Gaižutis iepazīstinās ar piedāvāto atbalstu finansējuma piesaistīšanai digitalizācijas projektiem, ko Latvijas uzņēmējiem piedāvā Eiropas Digitālo inovāciju centri.

Gan biznesa brokastis, gan akadēmiskā pēcpusdiena dalībniekiem ir bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešams iepriekš reģistrēties.

Reģistrēšanās uz HPC biznesa brokastīm: https://bit.ly/HPC_biznesa_brokastis .

Reģistrēšanās uz HPC akadēmisko pēcpusdienu: https://bit.ly/HPC-pecpusdiena.

HPC reģionālo semināru un biznesa brokastis Kurzemē piecu reģionālo pasākumu ciklā organizē Latvijas HPC kompetences centrs “SuperS”, kurš darbojas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centra un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūta īstenotā projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros. Liepājā HPC brokastis un HPC reģionālo semināru atbalsta arī Eiropas digitālais inovāciju centrs, Latvijas Digitālais Akselerators un Liepājas universitāte.

Papildu jautājumiem: Kintija Bulava, [email protected].