28. februārī aicinām uz HPC semināru Vidzemes Augstskolā

Kā videi degradējošu ēku uzraudzībā var palīdzēt superdators? Kā un kāpēc pašvaldības izmanto augstas veiktspējas skaitļotājus? Kā tiek veikta datu masīvu apstrāde precīzajā lauksaimniecībā?

Aicinām piedalīties reģionālajā seminārā par augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) datoru izmantošanu publiskajā pārvaldībā un reģionālajā tautsaimniecībā 28. februārī Valmierā, Vidzemes Augstskolas Gaismas dārzā, Tērbatas ielā 10.

Seminārā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem pašvaldību un uzņēmējdarbības konkrētos projektos, sagaidāmajiem ieguvumiem un veidiem, kā palielināt digitālo tehnoloģiju lietošanas efektivitāti.

Seminārs īpaši noderīgs būs

  • Pašvaldību speciālistiem, piesaistītajiem ekspertiem un uzņēmumiem ar sākotnēju pieredzi superdatoru jaudas izmantošanā, gan bez tās.
  • Pašvaldību politikas plānotājiem, politiķiem un lēmumu pieņēmējiem, inženieriem, digitālo tehnoloģiju izmantotājiem, sarežģītu sistēmu optimizētājiem un prognozetājiem, būvvalžu speciālistiem, IT speciālistiem.
  • Kā arī interesentiem no medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomām.
  • Visiem, kas saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī interesentiem, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgtspējīgas attīstības vajadzībām.

Seminārā arī varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, atvērtajām un informatīvajām dienām un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.

Uz semināru aicināti HPC esošie un potenciālie lietotāji – zinātnieki, mācībspēki, studenti, uzņēmēji un publiskā sektora speciālisti, IT skolotāji un talantīgi vidusskolu skolēni.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.

Lai piedalītos, lūgums iepriekš REĢISTRĒTIES mājas lapā https://bit.ly/HPC_Vidzemes_Augstskola. Vietu skaits ierobežots. Dalība – bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Vidzemes Augstskolas Gaismas dārzā, Tērbatas ielā 10.

SEMINĀRA DARBA PROGRAMMA

13:30 Dalībnieku reģistrācija un kafijas pauze.

14:00 Atklāšanas uzrunas

Vidzemes Augstskolas prorektors Kārlis Krēsliņš

EuroCC 2 projekta vadītājs, RTU vadošais pētnieks Ilmārs Slaidiņš

14:05 Ievadprezentācija. Digitālās pārmaiņas. RTU eksperts, Valdis Avotiņš

No galda datora līdz lieldatoram. Kas mūs kavē un pirmie soļi HPC izmantošanā. RTU eksperts Jānis Bicāns

HPC pielietojumu piemērs. J.Bicāns.

Tēmas ĢIS, datu bāzes + imitējošā modelēsana uz reālajiem datiem; digitālā lauksaimniecība

14:50 Astrofizika un spēles. Zintis Erics

15:10 SIA SunGIS pieredze. Pēteris Brūns

15:30 Granti uzņēmumu digitālās konkurētspējas palielināšanai. EDIH piedāvājums. Matīss Krēsliņš, Latvijas Digitālais akselerators

15:50 RTU HPC centra resursi, Eiropas HPC kompetences centra projekts un piedāvātās iespējas. Valdis Avotiņš, RTU eksperts

16:00 Īsa domu apmaiņa par digitālo un HPC tehnoloģiju lietojuma perspektīvām reģionā

16:30 kafija un neformālas sarunas

Reģionālo semināru Valmierā piecu reģionālo pasākumu ciklā organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar Latvijas Digitālo akseleratoru, RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. Pasākums notiek Vidzemes inovācijas nedēļas 2024 ietvaros.

Papildu jautājumiem:
[email protected]