Izvēlies sev piemērotākās mācības HPC, lielo datu vai mākslīgā intelekta jomā. HPC kompetences centrs Latvijā ir viens no kopumā 33 šāda veida kompetences centriem Eiropā, kur viens no mērķiem ir apzināt esošās HPC kompetences valstī, kā arī papildināt esošās kompetences caur dažādiem mācību pasākumiem.
Latvijas HPC kompetences centra piedāvātie kursi
Kurss “Ievads augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijā CUDA” tiek realizēts sadarbībā ar RTU HPC centru. Teorētiskas un praktiskas zināšanas par augstas veiktspējas skaitļošanas aparatūras un programmatūras arhitektūras veidiem, skaitļošanas algoritmiem, lietojumbibliotēkām un rīkiem ar padziļinātu uzmanību uz grafisko procesoru bāzētās paralēlās skaitļošanas platformas CUDA starpdisciplināru lietišķo lietojumu.
Kurss “Augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijas CUDA lietišķais lietojums” ir turpinājums CUDA I kursam, kas tiek realizēts sadarbībā ar RTU HPC centru. Praktiskas un teorētiskas zināšanas par CUDA programmatūras realizāciju grafikas daudzprocesoru sistēmās, īpaši fokusējoties uz CUDA kā mākoņpakalpojuma iespējām attālinātā serveru vidē.
Programmēšanas valodas MATLAB ievadkurss tiek realizēts sadarbībā ar RTU HPC centru. MATLAB ir augsta līmeņa valoda un interaktīva vide skaitliskiem aprēķiniem, vizualizēšanai un programmēšanai. Kursā tiks aplūkotas valodas pamatkonstrukcijas, funkcijas, skripti, datu filtrācija un šķērsgriezumu konstruēšana, kā arī grafiku pielāgošana zinātniskajiem rezultātiem, sakarību izvešana, simboliskie rēķini ar MATLAB, datu imports un eksports.
Kurss “Ievadkurss SOLIDWORKS” ties realizēts sadarbībā ar RTU HPC centru. Mācību kursā tiek piedāvāta iespēja apgūt datorizētās projektēšanas pamatus ar SOLIDWORKS programmatūru, kas ir industrijā un augstākajā izglītībā pasaulē visbiežāk lietotā PLM (Product Lifecycle Management) koncepciju atbalstošā programmatūra. Ar to var intuitīvi viegli izveidot izstrādājumu digitālos modeļus, ar kuriem veikt digitālās simulācijas, vizualizēt jaunveidojamos produktus, izgatavot 3D printētus prototipus, u.c.
Tuvākās mācības 5.-26.jūnijā. Pieteikšanās šeit.
Vebinārs par MATLAB pakotni Simscape
Simscape ir Simulink paveids, kas tiešā veidā var simulēt mehāniskās, elektriskās un citas fizikālas sistēmas. Simscape katra sistēma ir aprakstīta no fizikālā viedokļa, piemēram, elektriskai sistēmai ir spriegums un strāva, līdzīgi arī citām fizikālām sistēmām. Lietojot Simscape, var uzreiz modelēt saules stacijas, hidroelektrostacijas, automašīnas piekari un citas sistēmas. Vebinārā tiks aplūkotas tēmas, kā ievads Simscape, elektriskās un mehaniskas sistēmas, Simulink un Simscape salīdzinājums, paralēlās simulācijas un aprēķini uz klāstera ar Simscape. Plānotais darbsemināra ligues – 2h.
Vebinārs tapis sadarbībā RTU HPC centru.
Vebinārs angļu valodā ietver teorētiskus un praktiskus principus neironu tīkla veidošanā ar MATLAB, kā arī apmācību procesa vadīšanu uz superdatora jeb HPC. Sīkāka informācija par aplūkotajām tēmām un vebināra mērķi pieejama šeit. Vebinārs tapis sadarbībā ar CoE RAISE un RTU HPC centru.
Ieraksts no vebināra 16.10.2023. ir pieejas mūsu YouTube kanālā.
NVIDIA Deep Learning Institute sagatavotais kurss, ko pasniedz NVIDIA Vēstnieks Latvijā Asociētais profesors Dr. sc. ing. Arnis Lektauers. Kursa saturs atbilst CUDA ievadkursam. Tuvākais kurs 21. un 28.novembrī (kopā 8h). Šis kurss būs latviešu valodā ar NVIDIA slaidiem angļu valodā. Lai pieteiktos, nepieciešams reģistrēties šeit.
Simulink ir blokshēmu vide vairāku domēnu simulācijai un uz modeļiem balstītai projektēšanai. Simulink nodrošina grafisko redaktoru, pielāgojamas bloku bibliotēkas un risinātājus dinamisku sistēmu modelēšanai un simulēšanai. Vebinārā apskatītās tēmas: diskrētu un nepārtrauktu sistēmu modelēšana; loģiskie, matemātiskie, nosacījuma bloki; signālu radīšana un attēlošana; dinamiskās sistēmas; paralēlā simulācija uz klastera, izmantojot parsim funkciju.
Vebinārs tapis sadarbībā RTU HPC centru. Ieraksts no vebināra 28.06.2024. ir pieejas mūsu YouTube kanālā.
MATLAB programmatūras izplatītāji 9.-25. septembrī organizē seminārus un arī praktiskas nodarbības par MATLAB izmantošanu uz HPC. Darbs uz RTU HPC notiks 23.septembrī 15:00-18:00 EEST.
- 9.septembris – paralēlās skaitļošanas pamatprincipi ar MATLAB;
- 16.septembris – end-to-end mākslīgā intelekta sistēmu veidošana ar MATLAB;
- 23.septembris – praktiska darbošanās MATLAB izmantošanai uz RTU HPC.
Latvijā pieejamie kursi HPC, lielo datu vai mākslīgā intelekta jomā
Šajā sadaļā iespējams atrast informāciju par mācībām HPC, lielo datu vai mākslīgā intelekta jomā, kas tiek piedāvāti Latvijas teritorijā un pieejami:
- Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU);
- Latvijas Universitātē (LU);
- Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte;
- RTU Liepāja (LiepU);
- Rīgas Stradiņa universitātē (RSU);
- Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA);
- Ventspils Augstskolā.
Ja piedāvājat mācības HPC, lielo datu vai mākslīgā intelekta jomā, ko šajā sarakstā neatrodat, sazinieties ar [email protected], lai iekļautu kursu sarakstā.
Eiropas HPC kompetences centru piedāvātie kursi
Atrodi mācības pēc savas darbības sfēras, HPC zināšanu līmeņa, zinātniskās darbības jomas, tehniskā zināšanu līmeņa, mācību formāta vai mācību valodas Eiropas HPC servisu portālā. Šeit pieejama informācija par visu trīsdesmit trīs EuroCC projekta dalībvalstu organizētajām mācībām.
Piesakies jaunumu saņemšanai
Piesakies jaunumiem e-pastā un uzzini pirmais par aktuālajiem kursiem HPC, lielo datu vai mākslīgā intelekta jomā. E-pastu ar jaunumiem saņemsi apmēram reizi divos mēnešos.
✔ Piesakoties jaunumu saņemšanai, apstiprinu, ka esmu iepazinies ar manu personas datu apstrādes nosacījumiem.
Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Augstas Veiktspējas Skaitļošanas kopuzņēmuma saskaņā ar granta līgumu Nr. 951732. Kopuzņēmums saņem atbalstu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020, kā arī no Vācijas, Austrijas, Horvātijas, Kipras, Čehijas Republikas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes, Beļģijas, Luksemburgas, Slovākijas, Norvēģijas, Šveices, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas Republikas, Islandes un Melnkalnes.