Aicinām uz Zemgales reģionālo semināru: HPC pielietojums pašvaldībām

Vai ravēšanu pašvaldības zālāju kopšanai varētu uzticēt superdatorā apmācītai ravēšanas mašīnai? Kā videi degradējošu ēku uzraudzībā var palīdzēt superdators? Kā un kāpēc pašvaldības pārvaldībā ieviest digitālo dvīņu modeļus?

Aicinām piedalīties reģionālajā seminārā par augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) datoru izmantošanu publiskajā pārvaldībā un reģionālajā tautsaimniecībā 26. oktobrī Jelgavā – Jelgavas pilī, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē.

Seminārā varēs iepazīties ar EuroHPC projektā “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) uzkrāto superskaitļotāju lomas pieaugumu Eiropas valstīs, lietišķajiem risinājumiem pašvaldību un uzņēmējdarbības konkrētos projektos, sagaidāmajiem ieguvumiem un veidiem, kā palielināt digitālo tehnoloģiju lietošanas efektivitāti.

Seminārs īpaši noderīgs būs

  • Pašvaldību speciālistiem, piesaistītajiem ekspertiem un uzņēmumiem ar sākotnēju pieredzi superdatoru jaudas izmantošanā, gan bez tās.
  • Pašvaldību politikas plānotājiem, politiķiem un lēmumu pieņēmējiem, inženieriem, digitālo tehnoloģiju izmantotājiem, sarežģītu sistēmu optimizētājiem un prognozetājiem, būvvalžu speciālistiem, IT speciālistiem, kā arī interesentiem no medicīnas, energoefektivitātes, lauksaimniecības, bioekonomikas, būvniecības, ģeodēzijas, materiālu izpētes un 3D modeļu izstrādes jomām.
  • Visiem, kas saskaras ar nepieciešamību izmantot pieaugošus datu masīvus, modelēt tehnisko risinājumu atbilstību ES standartiem dažādās jomās, monitorēt izmaiņas būvēs, kā arī interesentiem, kas domā un strādā ar mākslīgā intelekta risinājumu pietuvināšanu reģiona, urbānās vides un lauku ilgtspējīgas attīstības vajadzībām.
  • Seminārā arī varēs vairāk uzzināt par HPC iespējām, mācībām, atvērtajām un informatīvajām dienām un mentora un konsultatīvo specifisko palīdzību, ko jau sniedz projekts.
  • Uz semināru aicināti HPC esošie un potenciālie lietotāji – zinātnieki, mācībspēki, uzņēmēji un publiskā sektora speciālisti, IT skolotāji un talantīgi vidusskolu skolēni.

Pasākuma norise – klātienē. Darba valoda – latviešu.

Lai piedalītos, lūgums iepriekš reģistrēties https://bit.ly/regionalais_seminars.

Veicot reģistrēšanos (eventbrite spiežot pogu labajā malā “get tickets”), jāizpilda sekojoši soļi:

1. “get 1 ticket”,

2. tad jāspiež “Checkout”,

3. tad jāievada kontaktinformācija un

4. tad jāspiež poga “register”.

Pēc tam saņemsiet automatizētu e-pasta atbildi, ka reģistrācija veikta.

Vietu skaits ierobežots. Dalība- bez maksas.

Pasākuma norises vieta – Jelgavas pilī, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Lielajā ielā 2, 293. zālē Bioekonomikas centrā, 2.stāvā pie Dienvidu vārtiem Lielupes pusē (tālajā galā, skatoties no auto stāvvietas).

Darba programma

PREZENTĀCIJAS

Eiropas HPC kompetences centra projekts un tā piedāvātās iespējas (prof.Ilmārs Slaidiņš)

No galda datora līdz lieldatoram (Kārlis Muižnieks)

EDIH iespējas(Roberts Gaižutis)

RTU HPC_resursi un iespejas (Ieva Timrote)

Reģionālo semināru Zemgalē piecu reģionālo pasākumu ciklā organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS”EuroCC 2 projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC 2) ietvaros sadarbībā ar Zemgales kontaktpunktu Eiropas digitālais inovāciju centrs, Latvijas Digitālo Akseleratoru, Zemgales Plānošanas Reģionu, RTU HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Papildu jautājumiem:

[email protected]  vai [email protected].

Kā Jelgavas pilī atrast 293. kabinetu? Būs izliktas arī norādes (ceļu var jautāt arī dežurantei pie ieejas).