Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjus iepazīstina ar HPC sniegtajām iespējām

HPC kompetences centra pārstāvji 2. jūlija seminārā tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, informējot par “Superdatoru un HPC (augstas veiktspējas aprēķinu) tehnoloģiju izmantošana uzņēmumu problēmu risināšanā – piemēri un soļi tehnoloģijas ieviešanā”.

Seminārs paredzēts uzņēmumiem, kas vēlas uzzināt, kādiem nolūkiem Latvijā un pasaulē izmanto augstas veiktspējas skaitļošanu (HPC) un kas jādara, lai HPC tehnoloģiju ieviestu sava uzņēmuma darbībā. Kā zināms, augstas veiktspējas skaitļošana ir spēja apstrādāt masveida datus un ātri veikt sarežģītus aprēķinus, lai atrisinātu lielas problēmas zinātnē un biznesā. Superdators ir viens no pazīstamākajiem HPC risinājumu veidiem un ļauj veikt paralēlu apstrādi: tūkstošiem datoru mezglu strādā kopā, lai izpildītu vienu vai vairākus simulācijas un aprēķinu uzdevumus. Salīdzinājumam – lai sasniegtu līdzīgus rezultātus, jāapvieno tūkstošiem tipisku datoru, kas strādā kopā.

Dator-modelēšana, procesu optimizācija, lielu datu apstrāde un mašīnmācīšanās metodes ir instrumenti, kas ieņem arvien lielāku lomu uzņēmumu ikdienā. Izmantojot HPC tehnoloģijas iespējas, uzņēmumiem ir iespēja sasniegt augstu skaitļošanas apjomu un efektivitāti, neieguldot lielus resursus IT infrastruktūrā.

Semināra programmā:

  1. Kas ir HPC? Infrastruktūra un iespējas Latvijā un Pasaulē (Kristaps Bergfelds).
  2. Galvenajiem HPC virzieniem: modelēšana, liela apjoma datu analīze un mākslīgais intelekts. HPC piemēri Latvijā un pasaulē (Jānis Virbulis).
  3. Ko praktiski nozīmē strādāt ar HPC? Piemērs darbam ar HPC klasteri (Kristaps Bergfelds).
  4. Latvijas HPC kompetences centra “SuperS” pakalpojumi. Atvērtā HPC nedēļa (Kārlis Muižnieks).

Uzzini vairāk, noskatoties semināra videoierakstu:

Pasākuma videoieraksts